FESTIVAL VINA - KOSICE - Obľúbená vinárska udalosť 


10-11-12 Septembra 2015


Mangiare & Bere

Michele-Fabio-Zuzana-MassimoVIVA ITALIA 2015

POPRAD 17 Juna -21 Juna2014

Čo všetko tento rok ponúkne festival Viva Italia?

 

Talianske špeciality, talianska hudba, talianske vína, taliansky temperament, samotní Taliani. Už budúcu stredu 18. júna odštartuje tretí ročník veľkého talianskeho festivalu pod Tatrami Viva Italia, ktorý potrvá päť dní, až do nedele 22. júna. My vám prinášame kompletný prehľad programu.

 

Ide už o tretí ročník festivalu, ktorý sa začína stávať tradíciou. Oproti predchádzajúcim ročníkom bude dlhší, konať sa bude až päť dní a v programe si každý nájde to svoje. Tento rok sme zvolili iný formát. Kým v minulom roku sme sa zamerali viac na kultúru, tento rok skôr na zábavu. A kým pred rokom sme mali približne desaťtisíc návštevníkov, teraz ich očakávame okolo dvadsať až tridsaťtisíc,“ uviedol Fabio Bortolini, predseda organizačného výboru festivalu.

Festival každoročne organizujú aj z dôvodu, že v Poprade žije a zamestnáva tisícky ľudí silná talianska komunita. Záštitu nad podujatím prevzala Taliansko-slovenská obchodná komora a Veľvyslanectvo Talianskej republiky na Slovensku a je súčasťou júnového talianskeho festivalu na Slovensku Dolce Vitaj. Festival podporili aj oblastné organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry a Tatry-Podhorie a Slovenská agentúra pre cestovný ruch.Festival Viva Italia 2014

Poprad

 

Fabio Bartolini

Ondrej Kavka

 Festival Viva Italia

Poprad 2013  ( 1.deň )

 

„Festival sme otvorili konferenciou Združenia podnikateľov mesta Bassano del Grappa a zároveň sme zahájili výstavu Dolomity & Alpiny. O 14.00 sme otvorili enogastronomické stany, v ktorých počas trvania celého festivalu budú prebiehať ochutnávky vína a rôznych talianskych špecialít. Večer Ruggero Robin Trio odohrali svoj koncert a v Humne v Tatranskej Lomnici sa konala talianska Prosecco & Spritz party,“ sumarizuje prvý deň festivalu Fabio Bortolini z OZ Pre mesto.

Viva Italia tak dnes pokračuje druhým dňom, slávnostné ukončenie bude v nedeľu večer. Kým však centrum nášho mesta utíchne, čaká Popradčanov i návštevníkov mesta bohatý program. Už dnes večer sa môžu tešiť na talianske árie v podaní bratov Babjakovcov a zajtra na predstavenie divadelnej skupiny „Le Arti per Via“ či koncert zboru Alpského vojenského súboru ANA v Evanjelickom kostole na námestí.

V sobotu popoludní o štrnástej pri Pomníku padlým hrdinom na Železničnej stanici v Poprade J. E. Veľvyslanec Talianskej republiky na Slovensku Roberto Martini vzdá poctu padlým Slovákom v I. sv. vojne pri rieke Piave. A to za prítomnosti čestnej stráže Alpského vojenského oddielu mesta Bassano del Grappa a čestnej stráže Požiarnej jednotky mesta Poprad.

Festival ukončí slávnostné odovzdávanie cien účastníkom výtvarnej súťaže „Talianska a slovenská architektúra a príroda“ za účasti riaditeľky Tatranskej galérie Elektráreň v Poprade o šestnástej hodine. Definitívny záver festivalu sa bude konať o devätnástej na námestí.

Minulý rok bol veľmi zaujímavý. Bol to len test, ale všetci Popradčania, ktorí prišli, boli spokojní. Tento rok očakávame dosť veľký nával.

Nevieme či prídu stovky alebo tisíce, uvidíme po štyroch dňoch, ale tešíme sa. Naši talianski priatelia sú nadšení z tohto regiónu, máme priaznivé počasie, takže aj oni sa veľmi tešia. V meste cítiť pravú taliansku atmosféru,“ dodáva na záver Bortolini.